online Rychlá online objednávka - havarijní pojištění

Pokud potřebujete sjednat havarijní pojištění za nejkratší čas, využijte online formuláře.

Povinná výbava auta


Povinná výbava auta

Povinná výbava auta je seznam všech ze zákona určených věcí, které u sebe musí mít každý majitel motorového vozidla neustále při sobě. Pokud podmínku splníte, vyhnete se nejen mastným pokutám při namátkové kontrole policistů, ale také případným problémům, které mohou za jízdy nastat a kterým se výbava snaží předcházet (lékárnička, rezervní kolo). Kompletní seznam najdete v zákoně č. 361/2000 Sb., který povinnou výbavu motorových vozidel upravuje.

Výbava pro osobní automobil

Automobil by měl být vybaven náhradními pojistkami a to všech druhů, které jsou v autě použity. Dále nesmí chybět jedna náhradní žárovka od každého druhu, který je používán k vnějšímu osvětlení vozidla, ke světelné signalizaci a to včetně všeho zařízení, které potřebujete k jejich výměně. Pokud dojde k nehodě, musíte u sebe mít rovněž příruční zvedák příslušné nosnosti k vašemu vozidlu. Zvedák je samozřejmě primárně určen k výměně kola, k níž musíte mít i klíče na šrouby kol vozidla.

auto nehoda

V souvislosti se změnami povinné výbavy se mluvilo především o zmírnění povinnosti vozit si s sebou rezervní kolo (ráfek s pneumatikou) – navíc pokud je na vozidle použito více typů kol, musí být rezerva vhodná pro oba typy. Naštěstí existuje celá řada výjimek pro vozidla, která s sebou rezervu vozit nemusí. Někdy stačí, aby bylo vybaveno kompresorem a lepící sadou. V poslední době se ale rozmáhají vozidla, která defekt detekují a i po jeho zjištění je možné na kole dojet klidně i 200 km do nejbližší opravny, kde vám kolo pohodlně vymění.

Samozřejmostí je lékárnička vybavená přesným předpisem lékařských pomůcek, na nichž je také nutné kontrolovat dobu spotřeby. Důvod zařazení lékárničky je jasný – řidič musí mít dostatečně podmínky k poskytnutí rychlé první pomoci.

V případě, že dojde k nehodě, poruše nebo na silnici vytvoříte překážku, bude potřeba ji označit výstražným trojúhelníkem, který rovněž patří k povinné výbavě.

Další podobné články dovolená v Řecku.

Top články

Havarijní pojištění hradí i škody způsobené výtluky
Havarijní pojištění hradí i škody způsobené výtluky

Výtluky, které se na silnicích po oblevě každoročně objevují, způsobily letos už více nehod a poškození vozidel, ....

Povinné ručení není jen o ceně

Stále větší procento potenciálních klientů pojišťoven se v oblasti povinného ručení začíná ori....

Havarijní pojištění kalkulace
Havarijní pojištění kalkulace

Uvažujete o havarijním pojištění, ale nemáte představu o poplatcích, jaké budete platit? My se vám teď pokusíme p....

Povinná výbava auta
Povinná výbava auta

Povinná výbava auta je seznam všech ze zákona určených věcí, které u sebe musí mít každý majitel motorového vozid....


Články na internetu