online Rychlá online objednávka - havarijní pojištění

Pokud potřebujete sjednat havarijní pojištění za nejkratší čas, využijte online formuláře.

Pojištění vozidel


online pojištění

Pojištění proti havárii, krádeži, vandalismu nebo živelným pohromám je vhodné pro všechny druhy vozidel a to jak pro motocykly, tvořící přes 10 procent veškerého vozového parku u nás, tak i osobním automobilům, užitkovým vozům, nákladním vozidlům, přívěsům, návěsům či traktorům.

Stejně jako v případě povinného ručení, také zde probíhá výpočet bonusů zejména vzhledem k době, kdy nevznikne pojistné plnění. V případě některých pojišťoven se vám dokonce procenta bezškodného průběhu načítají a to například o pět procent ročně. Jezdit bezpečně a chránit auto proti vandalům se jednoznačně vyplatí.

Jak se počítá velikost pojištění

U jednotlivých pojišťoven je mnohdy možné si vybrat, jakým způsobem bude vypočítaná částka, do níž je auto pojištěno. První variantou je počítat z modifikované ceny vozidla. Tuto variantu jistě využijí majitelé novějších vozidel a dá se s ní počítat do šesti let stáří vozidla. Výpočet ceny pak probíhá tak, že se od nákupní ceny odečítá jistý pojišťovnou stanovený koeficient a to za každý rok stáří automobilu. Ceny nejlépe zjistíte v srovnání povinného ručení.

online Havarijní pojištění

Pokud potřebujete sjednat havarijní pojištění za nejkratší čas, využijte online formuláře.

Naopak u ojetých vozidel je to již jinak a zde pojišťovny cenu stanovují přímo z aktuální ceny vozidla na trhu ojetin, tedy z tržní ceny.

Proč se pojistit?

online pojištění

Na otázku proč se pojistit by si měl asi každý odpovědět sám, každopádně rozhodující je výsledná částka pojištění a zda se vám při provozu vozidla vyplatí. Větší tendence pojišťovat si vůz asi budou mít ti, kteří se pohybují často ve větších městech, kde je nebezpečí havárie, vandalismu či krádeže daleko vyšší. A pokud k jedné z vyjmenovaných nepříjemností opravdu dojde, je nutné mít na paměti, že veškeré náklady s tím spojené hradíte z vlastní kapsy. Například v případě živelné katastrofy, která postihne nejen vaše auto, je alespoň krytí této části ztráty velmi příjemnou úlevou.

Dobrou otázkou je, kdy vlastně pojistné plnění vzniká. To je spojené zejména s havárií, u níž musíte být viníkem. Jestliže tomu tak není, peníze vám vyplatí pojišťovna viníka, který musí mít uzavřené povinné ručení.

Jak na pojištění vozidla ušetřit?

V poslední době obecně dochází ke zlevňování služeb, které jsou poskytovány na internetu. Jestliže si tedy havarijní pojištění sjednáte přímo na internetu, je možné počítat s cenovou úlevou. Podobně je to v případě, že se rozhodnete pro havarijní pojištění u stejné pojišťovny jako u té, kde jste si již sjednali povinné ručení.

Důležité je však sledovat celou tuto problematiku, jelikož při nehodě právě na vozidle, které má sjednaný tento bonus je automaticky zrušena tato výhoda pro všechny vozidla na něj napojená Nejlevnější povinné ručení.

Top články

Havarijní pojištění hradí i škody způsobené výtluky
Havarijní pojištění hradí i škody způsobené výtluky

Výtluky, které se na silnicích po oblevě každoročně objevují, způsobily letos už více nehod a poškození vozidel, ....

Povinné ručení není jen o ceně

Stále větší procento potenciálních klientů pojišťoven se v oblasti povinného ručení začíná ori....

Havarijní pojištění kalkulace
Havarijní pojištění kalkulace

Uvažujete o havarijním pojištění, ale nemáte představu o poplatcích, jaké budete platit? My se vám teď pokusíme p....

Povinná výbava auta
Povinná výbava auta

Povinná výbava auta je seznam všech ze zákona určených věcí, které u sebe musí mít každý majitel motorového vozid....


Články na internetu