online Rychlá online objednávka - havarijní pojištění

Pokud potřebujete sjednat havarijní pojištění za nejkratší čas, využijte online formuláře.

pojištění motocyklu, motorek


motorka

Pojišťovny se samozřejmě v seznamu poskytovaných subjektů pro havarijních pojištění liší, přesto na našem trhu existuje celá řada, která se orientuje i na motocykly. Je jich ale o poznání méně a to z jasného důvodu – na motocyklisty je pohlíženo jako na daleko ohroženější druh účastníků provozu a zejména v rizikovém věku mezi 24-30 lety jsou často viníky dopravních nehod. Pod sebou totiž mají velmi silný stroj a chuť předvádět se je dohromady vybízí k velmi nebezpečné jízdě, která se jim může stát i osudná.

Stejně jako u pojištění motorových vozidel, se také havarijní pojištění motocyklu neobejde bez ochrany vozidla v případě havárie. Kromě toho kryje také případný vandalismus nebo krádež. Existuje také celá řada možností připojištění, které vám budou například po finanční stránce chránit plexisklo motorky, jež se může velmi snadno poškodit a pokud se tak stane, pojišťovna vám vyplatí peníze pro jeho nahrazení. Také v tomto odvětví se pojišťovny předhánějí a tak například Direct nabízí zdarma asistenční službu, která vám na silnicích pomůže 365 dní v roce a 7 dní v týdnu. Vhodná je v případě nenadálé poruchy, havárie ap.

online Rychlá online objednávka - havarijní pojištění

Pokud potřebujete sjednat havarijní pojištění za nejkratší čas, využijte online formuláře.

Varianty pojištění

Havarijní pojištění motocyklů se oproti automobilům liší v tom, že je možné uzavřít jen takzvané sezónní pojištění, což je pro majitele motorek daleko výhodnější. Během zimních měsíců totiž motocykly stejně leží zazimovány v garážích a tak se nepředpokládá možnost vzniku pojistné události. Přesto existuje možnost jednostopé vozidlo pojistit na období celého roku.

Období sezónního pojištění se samozřejmě může u jednotlivých pojišťoven lišit, většinou je ale stanoveno daty 1. 4. až 31. 10., což se vztahuje pouze na pojištění havarijní. U většiny pojišťoven totiž platí, že vandalismus a nebo krádež je uplatnitelná i mimo sezónu, tedy je celoroční.

V nabídce pojišťovny Direct například nechybí ani varianta MINI pro ty, kteří si o sobě myslí, že se na silnicích pohybují bezpečně. Samozřejmě vyjde levněji než klasické pojištění, ale za tu cenu, že v případě havárie, je maximální vyplácená částka rovna polovině hodnoty motocyklu v době, kdy se nehoda stala. To ale neplatí pro krádeže či vandalismus, čemuž zpravidla nelze předejít a tak dostanete při pojistném plnění nahrazenu plnou cenu motorky i v momentě, kdy máte objednanou pouze variantu MINI.

Top články

Havarijní pojištění hradí i škody způsobené výtluky
Havarijní pojištění hradí i škody způsobené výtluky

Výtluky, které se na silnicích po oblevě každoročně objevují, způsobily letos už více nehod a poškození vozidel, ....

Povinné ručení není jen o ceně

Stále větší procento potenciálních klientů pojišťoven se v oblasti povinného ručení začíná ori....

Havarijní pojištění kalkulace
Havarijní pojištění kalkulace

Uvažujete o havarijním pojištění, ale nemáte představu o poplatcích, jaké budete platit? My se vám teď pokusíme p....

Povinná výbava auta
Povinná výbava auta

Povinná výbava auta je seznam všech ze zákona určených věcí, které u sebe musí mít každý majitel motorového vozid....


Články na internetu