online Rychlá online objednávka - havarijní pojištění

Pokud potřebujete sjednat havarijní pojištění za nejkratší čas, využijte online formuláře.

Havarijní pojištění kalkulace


Havarijní pojištění kalkulace

Uvažujete o havarijním pojištění, ale nemáte představu o poplatcích, jaké budete platit? My se vám teď pokusíme přiblížit především faktory, na kterých závisí právě cena, ale na druhou stranu i služby, které vám havarijní pojištění přináší. Na úvod jen lehce shrneme, co vlastně havarijní pojištění je, protože si ho často většina klientů plete s povinným ručením. S trochou nadsázky se dá říct, že havarijní pojištění začíná tam, kde povinné končí. V praxi, když zaviníte nehodu a poškodíte jak svůj vůz, tak druhé osoby, povinné ručení zaplatí právě škody na jiném autě. Na druhou stranu pochopitelně potřebujete něco, co případně zaplatí i vaše zničené auto a to umí právě havarijní pojištění.

online Rychlá online objednávka - havarijní pojištění

Pokud potřebujete sjednat havarijní pojištění za nejkratší čas, využijte online formuláře. Pro přesný výpočet pojištění vozidel zkuste vyplnit formulář na stránkách zprostředkovatele pojištění. Následně vám bude nabídnuto několik možností pojištění.

Vaše kalkulace by měly začínat především nad částkou, na kterou hodláte havarijní pojištění uzavřít. Logicky čím vyšší částka, kterou vám případně pojišťovna zaplatí, tím vyšší poplatky za havarijní pojištění. Obvykle se setkáte s pojmem spoluúčast, který se objevuje především u levnějších nabídek. Jednoduše je to procentuální vyjádření, jak moc se budete podílet na případném placení škody vy – obvykle se pohybuje mezi 2% až 10%. Pozor si dejte i na fakt, že má spoluúčast danou i minimální částku, kterou budete muset zaplatit v každém případě. Dále do kalkulace havarijního pojištění vstupují další klasické faktory, které určitě znáte z povinného ručení – stáří auta, věk řidiče, region, kde je registrováno, předchozí nehody apod. Každému musí být jasné, že mladý řidič, který už několikrát boural a teď má nové luxusní auto, bude platit víc.

Existují ale i některé tipy, jak můžete na havarijním pojištění výrazně ušetřit. Především se snažte uzavřít havarijní pojištění na stejném místě, kde máte sjednané i povinné ručení. Dostanete nejen některé cenové úlevy, ale především větší nabídku služeb, především těch asistenčních. Drtivá většina pojišťoven to tak kvůli velké konkurenci má. Zároveň berte v potaz, jestli se vám havarijní pojištění stále vyplatí vzhledem k reálně ceně auta; obvykle se uvádí, že auta starší pěti let už ho nepotřebují. Také si prověřte vše, co kupujete, protože někdy jsou do ceny zahrnuty i například pojištění proti vandalismu, která budete jen těžko potřebovat, když máte auto v garáži apod.

provident půjčky. Další podobné články dovolená v Řecku. Nemusí se však jednat pouze o nehodu, ale například také vandalismus nebo živelnou pohromu pojištění auta.

Top články

Havarijní pojištění hradí i škody způsobené výtluky
Havarijní pojištění hradí i škody způsobené výtluky

Výtluky, které se na silnicích po oblevě každoročně objevují, způsobily letos už více nehod a poškození vozidel, ....

Povinné ručení není jen o ceně

Stále větší procento potenciálních klientů pojišťoven se v oblasti povinného ručení začíná ori....

Havarijní pojištění kalkulace
Havarijní pojištění kalkulace

Uvažujete o havarijním pojištění, ale nemáte představu o poplatcích, jaké budete platit? My se vám teď pokusíme p....

Povinná výbava auta
Povinná výbava auta

Povinná výbava auta je seznam všech ze zákona určených věcí, které u sebe musí mít každý majitel motorového vozid....


Články na internetu